Psychologiczny Share Week 2016

Akcja Share Week odbywa się już po raz piąty. Ja biorę w niej udział po raz drugi. O co chodzi?

W największym skrócie – akcja ma na celu zebranie w jednym miejscu blogów polecanych przez innych blogerów (lub, od tego roku, kanałów youtube, polecanych przez innych youtuberów).

Rok temu moje polecenia były bardziej natury ogólnej i nie miały spójnego tematu przewodniego. W tym roku zdecydowałam, żeby wybiorę 3 wartościowe blogi o tematyce psychologicznej. Tak trochę jako trailer zmian, jakie nadchodzą.

W tym roku chciałam więc polecić następujące rzeczy:

Blog psychologiczny Bedkowska.es

Igę mam szczęście znać osobiście. Naprawdę jest taka fajna, jak wydaje się z jej bloga. Artykuły na różne tematy (zawsze poparte rzetelną wiedzą), polecenia książkowe, linki do innych ciekawych miejsc w sieci… warto zaglądnąć, jest spora szansa, że znajdziecie coś dla siebie. Poza tym – jak mogę nie polecać osoby, która robi własne zestawienia psychologicznych seriali?

Neuroskoki

Blog o neuronauce. Musiał się tu znaleźć, bo jak powszechnie wiadomo – mózgi są spoko. A tutaj o tych mózgach piszą bardzo mądrze, na tyle prosto, że nie jest to przerażające i jeszcze dodają do każdego artykułu bibliografię dla zainteresowanych tematem. Żyć nie umierać. Tylko czasu na przeczytanie tego wszystkiego brakuje…

Brain Hacks

Na bloga trafiłam właściwie przez przypadek i ze względu na jeden artykuł o footbolu amerykańskim. Jak widać – zostałam na dłużej. W międzyczasie (który podobno nie istnieje) przekonałam się, że absolutnie nie wszystko mnie tam interesuje (przekrój poruszanych przez autorkę tematów jest ogromny), ale wszystkie artykuły, które widziałam były naprawdę wartościowe i dobrze napisane. Polecam pobuszować samemu.

Tyle moich poleceń na ten rok. Inne są w odpowiedniej zakładce, o jeszcze innych pisałam w odniesieniu do różnych tematów. Jeśli znacie jeszcze jakieś blogi związane z psychologią (im bardziej specjalistyczne, tym lepiej), to podrzućcie. Jeśli macie na myśli coś innego, co może mnie zainteresować – też podrzućcie. Dobre blogi zawsze w cenie.

3 thoughts on “Psychologiczny Share Week 2016

    1. Polecam zwłaszcza się przez nie przegrzebać i znaleźć coś dla siebie, w zależności od tego co Cię najbardziej interesuje. :)

Leave your comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.