Położna, książka i Afryka

Miałam pewien problem z kategorią tego wpisu, bo recenzje książek przeważnie znajdują się w kategorii „…w świat wyobraźni”, ale tym razem… żadnej wyobraźni w tym nie ma, książka jest zapisem całkowicie realnych wydarzeń.

Książka jest wydanym wyborem tekstów z bloga (http://poloznawswieciekobietsukuma.blogspot.com/) Moniki Nowickiej, misjonarki świeckiej i położnej, pracującej w Tanzanii wśród plemienia Sukuma.

Książkę polecam różnym osobom: zarówno tym, które mają coś wspólnego z medycyną (Monika opisuje dość dokładnie przypadki medyczne, z którymi spotyka się w przychodni – zarówno związane z jej specjalizacją z położnictwa, jak i z medycyny tropikalnej oraz wszelkich innych dziedzin, z którymi się styka), jak i wszystkim zainteresowanym podróżami – ze względu na świetne opisy stolicy, miejsc pracy, nauki, opisy wycieczek, jak i innych miejsc, w których autorka była (np. wyspa Zanzibar (politycznie też część Tanzanii), a także opisy spotkań z ludźmi i kultury (tak odmiennej od naszej), w której Monika się znalazła. Polecam książkę również osobom zainteresowanym właśnie spotkaniami z inną kulturą oraz ludźmi tam żyjącymi – zarówno afrykańczykami, jak i europejczykami (np. innymi misjonarzami). Książka porusza także zagadnienia związane z ewangelizacją Afryki (jak przystało na misjonarkę). :)

Dla wszystkich, którzy są zainteresowani książką informacja: wszelkie dodatkowe dane oraz możliwość zamówienia jej pod adresem mailowym lm (at) sma.pl

Zapraszam do lektury!

Leave your comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.