O blogu

Blog dedykowany jest głównie analizowaniu kultury pod kątem psychologicznym. Przede wszystkim zajmuję się tutaj popkulturą – superbohaterami, serialami, komiksami itp. Zdarzają się też wpisy o książkach oraz o innych elementach kultury.

Znajdują się tutaj analizy psychologiczne bohaterów albo konkretnych tekstów kultury (zwykle opisane tytułem), wpisy odcinkowe oraz wpisy bardziej ogólne, dotyczące życia i aktualnych wydarzeń (opisane jako Kawałek chaosu).

Zapraszam do czytania!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie (czyli o autorce), zapraszam na odpowiednią stronę (do znalezienia w menu głównym). Jeśli chcesz się dowiedzieć co ostatnio czytałam – polecam widget w stopce lub znajdujący się w menu odnośnik „Stosiki”.

Autorką identyfikacji wizualnej jest absolutnie wspaniała Maja Lulek.


Wcześniej blog funkcjonował pod nazwą JJ Travel. Początkowo formuła bloga wzięła się stąd, że szukałam pomysłu, który połączy ze sobą moje największe pasje, czyli książki i podróże. A że książki też są doskonałym środkiem „podróży” (choć trochę bardziej wirtualnych), to problem właściwie sam się rozwiązał. Poza tym – bardzo lubię motyw człowieka-podróżnika i życia-podróży.

Później projekt rozwijał się wraz ze mną, idąc coraz bardziej w stronę wiedzy psychologicznej zdobywanej na studiach, fandomów (i ich badania), filmów, seriali i superbohaterów, czyli ogólnie pojętej psychologii (pop)kultury, co jest w tej chwili główną tematyką.

Leave your comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.