2014 / 2015

Wszyscy robią podsumowania roku, to ja też, a co mi tam. ;)

Pamiętacie, jak rok temu zaczęłam prowadzić listę książek, ponieważ podjęłam trzy (!) wyzwania czytelnicze i chciałam sprawdzić ile naprawdę czytam?

Udało mi się spełnić wszystkie. :) 52 książki w lipcu (pierwsza kreska na liście), a w sumie w całym roku przeczytałam ich 101. Druga kreska to 36 książek, które mają 300 lub więcej stron (nie chce mi się liczyć średnio ile stron dziennie czytałam, przepraszam). Trzecia natomiast – wyzwanie „przeczytaj tyle, ile masz wzrostu” (jak dla mnie – najciekawsze i najbardziej wymagające ze wszystkich) ukończyłam przed samem końcem roku i jest to trzecia kreska (w sumie przeczytałam książki mierzące ok. 174,8 cm; mam 171 cm wzrostu).

Dodatkowo – przeprowadziłam badania o fandomach, podjęłam współpracę ze wspaniałym portalem Gallifrey (i przy tej okazji poznałam całą masą absolutnie cudownych osób!), byłam na dwóch konwentach (Polcon w Bielsku-Białej i Serialkon w Krakowie). Jak zawsze od lat kilku w moim kalendarzu znalazło się też miejsce na Festiwal Muzyki Filmowej i na wycieczki w miejsca, w których jeszcze nie byłam (w tym roku objeżdżałam Polskę).

No i udało mi się – z czego jestem bardzo dumna – utrzymać w miarę regularne wpisy na tegoż bloga, czasem powodując dyskusje i reakcje, których absolutnie bym się nie spodziewała. ;)

Jak widać, na nadchodzący rok coś niecoś pozmieniało się w samym wystroju bloga, ale są to zmiany kosmetyczne. :) Pojawił się banner, który wcześniej mi nie do końca pasował do struktury i zakładka „Stosiki”, w której znajdą się właśnie listy przeczytanych książek (niestety, Lubimy Czytać nie ma w bazach wszystkich dziwnych rzeczy, które czytuję ;) ). Ale w ogólnych zarysach – wszystko pozostanie w miarę podobnie, będę starała się pisać równie regularnie (całą masę tematów już mam!).

A co poza tym? Nie mam pojęcia. Nie ukrywam, że rozpoczynający rok nieco mnie przeraża, więc nie zamierzam mieć żadnych wielkich planów. Ale chętnie przyjmę (i obiecuję, że rozważę) absolutnie WSZYSTKIE propozycje, jakie ktoś mógłby dla mnie mieć. ;)

Wszystkiego dobrego w nowym, 2015 roku! :)

Leave your comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.